ביובית – על מה כל הרעש?

עד לפני כמה מאות שנים, כאשר לא הייתה צנרת ביתית, הביוב זרם ברחובות ומשך אליו מזיקים וגם חיידקים. הפסולת הזו גרמה למחלות רבות ואנשים אף מתו כתוצאה עם הביוב המזוהם. כיום יש גורמים כמו ביובית שתפקידם לדאוג לתחזוקה של מערכת הביוב שלשמחתנו כבר ירשה מתחת לפני הקרקע.
ביובית

מה זה ביובית?

ביובית היא משאית שמבצעת ניקוי במערכות ביוב ענפות. כמו שמזמינים אינסטלטור שיתקן סתימה בקנה מידה קטן שמתרחשת בבית, כך גם מזמינים ביובית כדי לפתוח סתימות בקנה מידה גדול ועירוני. לביובית יש שני דרכים בהן היא מנקה את הפסולת:

  1. פתיחת סתימות– כאשר נוצרת סתימה שצריך לפתוח, הביובית מזרימה מים בלחץ גבוה דרך צינור מיוחד והמים האלו דוחקים את הסתימה ומפנים אותה. לחץ המים לא רק שמפנה את הסתימה אלא מנקה גם את דפנות הצינור כך שיישארו פנויים ונקיים מסתימות לפרק זמן ארוך.
  2. שאיבת פסולת – כאמור, הביובית מפנה גם פסולת מהביוב. כאשר צנרת הביוב מתמלא, היא מושכת אליה מזיקים כמו חולדות וחרקים שונים וכן משמשת כר פורה להתפתחות של חיידקים. כדי למנוע מצב שביוב עולה על גדותיו, הביובית שואבת את הפסולת מתוך הצינורות ומפנה אותה לאתר מיוחד.

מי צריך את הביובית?

בעצם כל מקום שבו יש מערכת ביוב גדולה מזו הביתית, יש צורך בביובית. הביובית משמשת אנשים פרטיים שלבתיהם יש צנרת משותפת או בנייני מגורים ומשרדים וכן מגיעה בכל עת שיש צורך לפנות צנרת עירונית. שירותי הביובית הם נחוצים כדי למנוע מצבים של סתימות שיכולות לגרום לריח רע ולפיצוץ של צינורות וכן לתחזוקה שוטפת של קווי ביוב פרטיים ועירוניים. ביובית עושה את כל עבודות הניקוי והתחזוקה הנחוצות על מנת לשמור על ניקיון הצנרת העירונית והביתית וכדי למנוע מצבים בהם הביוב הופך למטרד ומקור למחלות.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מתי יש צורך להחליף מנעול בדלת?

4 דרכים לדעת אם מנעול הדלת שלך שבור או בלוי ישנן סיבות רבות מדוע יש צורך להחליף מנעול לדלת. הנפוץ ביותר הוא שמנעול הדלת התבלה.

כיצד בוחרים מדביר?

כיצד לבחור את הדברה המתאימה לך בחירת חומר הדברה נכון יכולה להיות משימה לא פשוטה. זה לא רק על בחירת זה שהורג את רוב החרקים,

מה זה ספא ?

הקדמה: מהו ספא? ספא הוא מקום שאליו אנשים הולכים להירגע וליהנות. המילה "ספא" נגזרת מהמילה הלטינית "סאלוס", שמשמעותה "בריאות" או "רווחה". המונח ספא, בשימוש מודרני,

ויאגרה גנרית למכירה

קמגרה סיבות מגוונות מובילות גברים בימינו לרכישת תכשירים לטיפול בבעיות אין אונות ושפיכה מוקדמת. לדוגמה, זה יכול להיגרם על ידי בעיה גופנית או "מעצור פסיכולוגי".