פתיחת סתימות: עשה זאת בעצמך או לקרוא לבעל מקצוע?

כמעט לכולנו היה בשלב כזה או אחר סתימה בכיור כשפתחנו את הברז לצחצח שיניים, סתימה במקלחת כשראינו שהמים מתנקזים באיטיות רבה, וסתימה באסלת השירותים, סיוטו של כל אדם שרואה שהמים עולים ועולים במקום לרדת.
פתיחת סתימות

לחלקנו זה קרה אף כמה וכמה פעמים ולצערנו זהו מצב היכול לקרות שוב בעתיד.

ישנם אנשים היודעים לבצע פתיחת סתימות בעצמם וישנם שיעדיפו להשאיר זאת בידי האינסטלטור המוסמך למצבים אלו, לעיתים כי אינם יודעים לתקן זאת לבד, או כי יחששו לגרום לנזק גדול יותר.

אינסטלטור, שמתעסק בלפתוח סתימות יום יום, ידע לתדרך אתכם איך למנוע תקלות כאלו בעתיד. בנוסף, במידה ומדובר בתקלה החוזרת על עצמה רבות, לאינסטלטור ניסיון בלאתר את הגורם לבעיה ולטפל בכך.

האם פתיחת סתימות הוא משהו שקל לעשותו לבד?

כיום לא מעט מדריכים לפתיחת סתימות מסתובבים ברשת ומפרטים שלב שלב עד לתוצאה הרצויה.

בחלק המדריכים אף תמונות להמחשה וסרטונים שהועלו בידי גולשים ברשת שרוצים לחלוק את הידע שלהם עם אחרים או באדיבותם של אינסטלטורים מוסמכים באתרי הבית שלהם.

במידה ואתם מתכננים לפתוח את הסתימה בעצמכם, יש למצוא מקור מידע אמין ואף להשוות בין כמה מדריכים כדי לצלוח את התהליך ולא חלילה להחמיר את המצב.

במידה ותכננתם לפתוח סתימה בעצמכם, יש לקחת בחשבון שמדובר בתהליך שעלול לקחת זמן, ובתהליך לא כל כך "נעים". אין ספק שאם דברים אלו לא מרתיעים אתכם זהו דבר שיכול לחסוך לכם כסף ויצבור לכם ניסיון לדברים כאלו בעתיד. ניתן גם להיעזר במכרים או משפחה שמבינים דבר או שניים בלפתוח סתימות, ביחד עם עזרת המדריכים הנמצאים באינטרנט.

פתיחת סתימות בצורה עצמאית

אם אין ברצונכם לבצע פתיחת סתימות בצורה עצמאית או אם הינכם חוששים להחמיר את הנזק שקיים, כדאי להשקיע ולהזמין בעל מקצוע מומחה לכך. כמו כן כדאי לקרוא לאינסטלטור אם למרות שפתחתם את הסתימה לבד התקלה חוזרת בשנית או מספר פעמים תוך זמן קצר.

פתיחת סתימות מבצע כל אינסטלטור ברחבי המדינה, וחלקם אף פועלים במהלך השעות הקטנות של הלילה.

שירותי פתיחת סתימות ואינסטלציה

מה צריך לדעת על פתיחת סתימות ואינסטלציה? כדי להכין את הזוג התל אביבי הממוצע לחיים בדירה ישנה עם אינסטלציה ישנה עוד יותר, הנה לכם מאמר קצר על הדברים החשובים שיש לדעת על צנרת ישנה.

בלאי-

אתם בוודאי מכירים את המילה בלאי. היא באה להראות תהליך שבו חומר מתעייף, מזדקן ומתחיל להתרשל בתפקידו. זה קורה בכל דבר בעולם, החל ממכוניות, בגדים וכמובן גם צנרת. כאשר צינורות מתעייפים, הם ככל הנראה ידלפו יותר, יהיו חשופים יותר לסתימות ומפגעים אחרים. אם עדיין לא ראיתם איך עושים פתיחת סתימות, יש סיכוי גבוה מאוד שבקרוב תראו, אלא אם תנקטו פעולות שימנעו את זה.

להימנע מסתימות

במיוחד אם אתם גרים בדירה ישנה, כזו שבת יותר משלושים שנה, אתם צריכים להיות זהירים במיוחד. זה אומר שעל כל מקום שיש בו ניקוז של מים, צריך להיות פילטר שמונע חדירה של חומרים העלולים לגרום להיווצרות של סתימות.

אם לא תקפידו על זה במיוחד, תתכוננו להכיר מקרוב אדם שעונה לכינוי אינסטלטור. לכן תקפידו היטב ששערות לא ייכנסו לתוך הניקוז, שאריות אוכל, חתיכות סבון, שום דבר שהוא לא נוזלי- לא אמור לעבור בניקוז.

כמו בכל דבר אחר, מניעה היא הטיפול הכי טוב.

תלמדו להכיר את הכלים הבאים: פומפה היא כלי שככל הנראה תצטרכו להיות חברים טובים שלו, הוא פותח סתימות פשוטות ברמת יעילות די גבוהה וחוסך לכם הוצאות מיותרות על שירותי אינסטלציה וביקורים של אינסטלטור.

תכירו היטב את המקומות שבהם מכבים את זרימת המים של הדירה או הבית שלכם ואת המקום שבו מנתקים את המים של הבניין כולו. זוהי בדרך כלל הפעולה הראשונה שצריך לנקוט כאשר מתחילים טיפול בנזילה גדולה אצלכם בדירה או בכל הבניין.

תבינו שבניינים ישנים עם אינסטלציה ישנה הם מועדים לפורענות. תהיו זהירים ותשימו עין על כל מה שקורה סביבכם. אני מבין שזה אולי נשמע יותר מדי כמו סרט ריגול, אבל מודעות מונעת בעיות מיותרות.

אם תהיו ערים לכתמים של רטיבות, בבית ובבניין, אם תשימו לב לכך שהצנרת לא תיסתם- תוכלו לא להזדקק לביקוריו של אינסטלטור ולא להכיר את המושג פתיחת סתימות.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

דירות ברמת גן

פוסט זה בבלוג מציע צלילה עמוקה לעולם הדירות ברמת גן, ישראל. הוא בוחן ביסודיות את המאפיינים הייחודיים, היתרונות ופוטנציאל ההשקעה